Menu
Your Cart

Okuliare na počítač

Nadmerné užívanie s PC a iných displejov? Červené či unavené oči? Bolesť hlavy?

Vyskúšajte okuliare od pixy.sk sú so špeciálnymi šošovkami, ktoré blokujú modré svetlo vyžarované digitálnymi obrazovkami, čím sa zmierňuje namáhanie očí. Maximálna ochrana očí v štýlových dizajnových rámoch. 

Vyrobené pre zdravé oči v digitálnom svete.

Hodiny práce s počítačom, a mobilom. Večer pri telke a s tabletom v rukách. Osvetlenie od reflektorov a lámp na ulici alebo za volantom. To sú všetko zdroje modrého svetla, ktoré sa počas dňa kumuluje a vystavuje oči jeho nadmernému efektu.

Čo je modré svetlo a jeho vplyv na naše oči

Modré svetlo (* HEV), je prirodzenou súčasťou denného svetla, má kratšiu vlnovú dĺžku a viac energie v porovnaní s inými farbami, môže postupne spôsobiť poškodenie očí. Zdrojmi modrého svetla sú elektronické zariadenie a displaje, s ktorými sa stretávame denne častokrát po dobu niekoľkých hodín. 

Pod jeho vplyvom dochádza k námahe oka so sprievodnými znakmi ako začervenanie, suché oko, bolesť. Následne sa môžu objaviť následky ako bolesti hlavy, poruchy spánku s dlhodobým vplyvom na celkové zdravie.

Čo s tým môžem urobiť? Používať vhodné okuliare na PC.

PC šošovky blokujú modré svetlo a poskytujú maximálne UV krytie na ochranu vašich očí. Tieto takmer priehľadné šošovky ochránia vaše oči v štýlových dizajnových rámoch.

Samozrejme, začať treba s komplexným očným vyšetrením a získať recept od očného lekára. Ak teda máte okuliare so správnymi dioptriami, alebo nenosíte okuliare vôbec a pretrvávajú problémy pri práci s monitormi, zvážte okuliare pre prácu s PC.


Vyberte si z dvoch typov šošoviek pre okuliare na PC.

Okuliare PC Relax - Kompletné okuliare s puzdrom od 29€

Okuliare Blue STOP - Top kvalita + štýlový dizajn

TIP: Chcete viac a potrebujete dioptrické okuliare na PC? 

Prejdite na našu stránku eOkuliare.sk - dioptrické okuliare na PC a objednajte si dioptrické okuliare na počítač v rovnakej kvalite ale podľa receptu.